ST STRZESZYN PARK

Projekt w którym kochamy każdy detal to zdecydowanie ST STRZESZYN PARK.  Projektowanie tego mieszkanie rozpoczęliśmy już na etapie zmian lokatorskich u dewelopera, dzięki czemu elementy jak wod-kan, elektryka oraz układ ścian był gotowy kiedy Inwestorzy otrzymali klucze. W tym przypadku byliśmy tez odpowiedzialni za realizację „pod klucz” inwestycji. 

Apartament znajduje się w pięknym otoczeniu lasów, parków i jezior w bardzo spokojnej okolicy. Inwestorzy tę ciszę, spokój i naturę chcieli wprowadzić do wnętrza ale z drugiej strony nie chcieli pozbawiać wnętrza minimalizmu.  Przede wszystkim jak zawsze główną rolę odgrywa układ funkcjonalny. Kolejnymi ważnymi elementami były tutaj elementy naturalne jak np.: drewno, wełna i kamień. 

Prawdziwym wyzwaniem dla architektów wnętrz w dzisiejszych czasach są wnętrza z wysokimi sufitami ponieważ projektując je trzeba zadbać o wiele elementów.  Po pierwsze należy projektować w taki sposób, aby we wnętrzu nie było pogłosu. Po drugie ważne jest aby wnętrze było dobrze oświetlone. Dalej należy zadbać aby elementy, które są we wnętrzu było proporcjonalne i co najważniejsze harmonijne, ponieważ nie mogą się wydawać za małe. Na koniec trzeba dobrze zaplanować systemy jak np. Fibaro, które ułatwią krótko mówiąc funkcjonowanie w takiej przestrzeni. 

W projekcie ST STRZESZYN PARK w szczególności zaprojektowano detal ściany telewizyjnej. Drugiej takiej ściany nigdzie nie znajdziecie. To prawdziwy majstersztyk wśród projektów ścian dekoracyjnych. Ściana miała kilka ważnych wytycznych jak np. ognioodporność z powodu silnej potrzeby posiadana przez Inwestorów kominka. Planika jest prawdziwą wisienką za każdym razem, kiedy klienci go włączają. 

W tym wnętrzu znalazły się prawdziwe perełki designu m.in. Ligne Roset, Petite Friture, Flos, La palma, Zucchetti i wiele innych.  We wnętrzu nie brakuje sztuki, wystawione są chociażby prace Inwestorki z czasów studiów, obrazy kolekcjonowane przez Inwestora oraz fotografie Szymona Brodziaka.  

 

Lokalizacja  Poznań
Metraż  170 m2                                              Kategoria  Projekt/Realizacja

Projekt  2017
Realizacja  2019/2020

Więcej projektów zobacz tutaj: https://markerstudio.pl/projekty/